אריזות קרטון

 
ייצור אריזות קרטון מעוצבות דורש מיומנות מקצועית המתפרסת על מגוון חומרים ואפשרויות. בלחוביץ תמצאו אפשרויות הדפסה שונות וכן מגוון לוחות וקופסאות קרטון .  

לצד ייעוץ אישי, מובא בפניכם מפרט מקצועי המפרט את מרבית המוצרים הקיימים עבורכם.
 
למידע נוסף ולהזמנות חייגו עכשיו:
03-5503446
 
או צרו איתנו קשר דרך האתר כאן ונשמח לעמוד לשירותכם!
 

גלזורה

ציפוי לבן ע"ג הנייר המיועד להחליק את פני הנייר ולשמש מצע להדפסה, הגלזורה היא חומר שמפריע לצבע להיספג בנייר או מאפשר רק לחלק קטן להיספג בנייר. כאשר מדפיסים על נייר ללא גלזורה (או על צידו השני של הנייר) הצבע נספג בנייר ומתקבל מראה דהוי, עתיק. הדפסה זו חביבה על לקוחות המעוניינים לשדר טבעי, אדמה וכו'.
מאוד חשוב לציין כי אין אפשרות להמחיש את הגוונים שיתקבלו בהדפסה כאשר מדפיסים על נייר ללא גלזורה כיוון שספגת הצבע בנייר משנה את הגוונים מאוד. בהדפסה מעין זו התוצאה המתקבלת לא ניתנת לחיזוי.
אין טעם להוציא אייריס, אין טעם להקפיד על הדפסת פנטונים ואין טעם לעשות לכה.
 
 
 

לוח קרטון חד גלי Single-Wall corrugated cardboard

קרטון גלי בעל 3 שכבות נייר מהן שתים מישוריות (=מצע) ואחת גלית (=גל), השכבות מודבקות בדבק טבעי כגון – קורנפלור וכו' כך שמשני צידי הגל מודבקות 2 השכבות המישוריות (ראה תרשים 1.1) סוגי הקרטון החד גלי נבדלים ב2 פרמטרים והם גובה השכבה הגלית (יסומן באותיות C,B,E,F) וסוג הנייר ממנו עשויות השכבות השונות. 
 
 
 
 
אריזת קרטון גלי חד
 
 
 
 

קרטון חד גלי מסוג C-FLUTE = סי פלוט

קרטון חד גלי זה משמש בעיקר לקופסאות משלוח ואריזה פשוטה כגון RSC גובה הגל 3.6± 0.4 מ"מ מבין משפחת החד גליים הוא הגס ביותר.
(שלישי מלמטה תמונה)
 
 
 

קרטון חד גלי מסוג B-FLUTE = בי פלוט

קרטון חד גלי זה הוא קרטון בינים בין E ל C, משמש אריזות מתקפלות (קופסאות המבוצעות ע"י שטנץ) וגם לאריזות RSC בינוניות גובה הגל 2.6± 0.4 מ"מ.
(רביעי מלמטה בתמונה)
 
 
 
 
 
רטון חד גלי מסוג B-FLUTE = בי פלוט
 
 
 
 
 
 

קרטון חד גלי מסוג E-FLUTE = אי פלוט

קרטון חד גלי זה משמש בעיקר לקופסאות מתקפלות (קופסאות המוצעות ע"י שטנץ) גובה הגל 1.6± 0.4 מ"מ מבין משפחת החד גליים הוא העדין ביותר הנמצא בארץ.
(חמישי מלמטה בתמונה)
 
 
 
 
 
קרטון חד גלי מסוג E-FLUTE = אי פלוט
 
 
 
 
 

קרטון חד גלי מסוג F-FLUTE = אף פלוט

קרטון זה אינו מצוי בארץ. אחד היתרונות של קרטון הוא גובה הגל הנמוך מאוד 0.8 מ"מ המאפשר בטכנולוגיה מסוימת הדפסה ישירות ע"ג הקרטון. (אינו מופיע בתמונה)
 
 
 
 

לוח קרטון דו גלי Double-Wall corrugated cardboard

קרטון גלי בעל 5 שכבות נייר מהן שלוש מישוריות (=מצע) ושתים גליות (=גל), השכבות מודבקות בדבק טבעי כגון – קורנפלור וכו' כך שמשני צידי הגל מודבקות 2 השכבות המישוריות, שכבת האמצע משותפת ל2 הגלים (ראשון מלמטה בתמונה). סוגי הקרטון הדו גלי נבדלים ב2 פרמטרים והם גובה השכבה הגלית (יסומן באות C,B,E) וסוג הנייר ממנו עשויות השכבות השונות. 
 
 
 
 
 
לוח קרטון דו גלי
 
 
 
 
 
 

קרטון דו גלי מסוג BC-FLUTE = דבל רגיל

קרטון דו גלי זה הוא הקרטון הנפוץ ביותר לאריזות משלוח לחו"ל ואריזה למשקלים כבדים כגון RSC גובה הגל 6.5± 0.7 מ"מ. מבין משפחת הדו גליים הוא הגס ביותר.
(ראשון מלמטה בתמונה) 
 
 
 
 
 
קרטון דו גלי
 
 
 
 
 
 

קרטון דו גלי מסוג EB-FLUTE = דאבל דק

קרטון דו גלי זה נועד לעדן מעט את הגסות של הדבל הרגיל, גובה הגל 5.0± 0.4 מ"מ מבין משפחת הדו גליים הוא האסטטי ביותר.(שני מלמטה בתמונה)
 
 
 
 
קרטון דו גלי מסוג EB-FLUTE = דאבל דק
 
 
 
 
 

תלת גלי- Tri-Wall corrugated cardboard

 קרטון בעל 7 שכבות נייר מהן ארבע מישוריות (=מצע) ושלוש גליות (=גל), השכבות מודבקות בדבק טבעי כגון – קורנפלור וכו' כך שמשני צידי הגל מודבקות 2 השכבות המישוריות, שכבת האמצע משותפת ל2 גלים (ראה תרשים 1.3). קרטון זה דורש עיבוד במכונות מיוחדות קרטון זה קשיח מאוד ולרוב משמש כתחליף לארגזי עץ או אריזת עטיפה למשטח.
 
 
 

חד צדדי (ח"צ) SF-Singel Face

קרטון גלי בעל 2 שכבות נייר מהן אחת מישורית (=מצע) ואחת גלית (=גל) ולכן שמו קרטון חד צדדי, השכבות מודבקות בדבק טבעי כגון – קורנפלור וכו' (ראשון ושני מלמעלה) סוגי קרטון הח"צ נבדלים ב2 פרמטרים והם גובה השכבה הגלית (יסומן באותיות E,B) וסוג הנייר ממנו עשויות השכבות השונות. קרטון הח"צ נועד בעיקר לאריזות גל חשוף = אריזות בהן מעוניינים להראות את הגל של הקרטון או אריזות שאמורות לעבור תהליך הצמדה משמע הצמדת נייר שעבר תהליך השבחה כגון הדפסה איכותית, כיסוי למינציה, הבלטה וכו' על גבי הקרטון.
 
 
 
 
חד צדדי (ח"צ) SF-Singel Face
 
 
 
 
 
 

קרטון ח"צ מסוג B-FLUTE = ח"צ בי פלוט B-SF-Singel Face

קרטון חד צדדי זה הוא קרטון העבה והגס ביותר במשפחת הח"צים גובה הגל 2.6± 0.4 מ"מ נועד לאריזות בינוניות. (שישי מלמטה בתמונה)
 
 
 
 
קרטון ח"צ מסוג B-FLUTE = ח"צ בי פלוט B-SF-Singel Face
 
 
 
 
 
 

קרטון ח"צ מסוג E-FLUTE = ח"צ אי פלוט E-SF-Singel Face

 קרטון חד צדדי זה הוא הקרטון הנפוץ ביותר לאריזות המודפסות גובה הגל 1.6± 0.4 מ"מ מבין משפחת החד גליים הוא העדין ביותר.(ראשון מלמעלה בתמונה)
 
 
 
 
קרטון ח"צ מסוג E-FLUTE = ח"צ אי פלוט E-SF-Singel Face
 
 
 
 
 

קרטון ח"צ מסוג F-FLUTE = ח"צ אף פלוט F-SF-Singel Face

 קרטון חד צדדי מאוד דק, אינו נפוץ בארץ, ניתן לראות את הח"צ הזה באריזות של מוצרים שיובאו מחו"ל.
 
 
 

קרטון דחוס

 קרטון דחוס או בשמו השני קרטון ביצוע דומה בתכונותיו ללוח עץ (דיקט), הקרטון מורכב מדייסה של פרורי קרטון דחוסים לעוביים שונים, הקרטון משמש כבסיס לציפוי / הצמדה של נייר איכותי (כגון כריכה קשה של ספרים) הקרטון אינו גמיש כלל ונוטה להישבר בכיפוף.
 
 
 
 
קרטון דחוס
 
 
 
 
 
 

דופלקס

 כשמו כן הוא דו רכיבי, מורכב מבסיס – דייסת נייר ממוחזר (גב הנייר) המורכבת מאחוז מסוים של תאית (רכיב העץ בנייר) ותוספים, גלזורה - ציפוי גלזורה לבנה כמצע להדפסה (חזית הנייר), נייר זה נבדל ב3 פרמטרים והם: סוג הבסיס (לפי אחוז התאית, ככל שאחוז התאית גבוהה הנייר חזק יותר) עובי הנייר ומשקלו.התמונה מראה את גב הנייר. הפנים תמיד לבנים ומיועדים להדפסה.
 
 
 
 
דופלקס
 
 
 
 
 
 

דופלקס גב אפור

 בסיס הנייר עשוי בדייסת נייר ממוחזרת בעלת אחוז תאית נמוך ולכן גוון גב הנייר נוטה לאפור (אין אפשרות לשלוט בגוון האפור של גב הקרטון). זהו הנייר הנפץ ביותר להצמדת הדפסה ע"ג קרטון.התמונה מראה את גב הנייר. הפנים תמיד לבנים ומיועדים להדפסה.
 
 
 
 
דופלקס גב אפור
 
 
 
 
 
 

דופלקס גב קרפט

 בסיס הנייר עשוי מדייסת נייר בעלת אחוז תאית גבוהה ולכן גוון גב הקרטון נוטה לחום (אין אפשרות לשלוט בגוון החום של גב הקרטון) זהו הנייר הנפוץ ביותר לאריזות המיועדות לעמידה בלחות (קירור) אחוז התאית הגבוה מאפשר לנייר עמידות גבוהה יותר בתנאי לחות. זהו אחד הניירות החזקים, אולם חוזקו פוגם מעט בגמישותו.התמונה מראה את גב הנייר. הפנים תמיד לבנים ומיועדים להדפסה.
 
 
 
 
דופלקס גב קרפט
 
 
 
 
 
 

דופלקס גב לבן

בסיס הנייר עשוי מדייסת נייר בעלת אחוז תאית גבוהה וצבע לבן ולכן גוון גב הקרטון נוטה לצהוב (אין אפשרות לשלוט בגוון הצהוב של גב הקרטון) זהו הנייר הנפוץ ביותר לאריזות מזון (כגון אריזות קורנפלקס וכו'), קוסמטיקה וכו', הגוון הצהבהב של גב הנייר יותר אסטטי ולכן מתאים לאריזות בהן יש חשיבות לגוון גב הקרטון. זהו אחד הניירות החזקים, אולם חוזקו פוגם מעט בגמישותו.התמונה מראה את גב הנייר. הפנים תמיד לבנים ומיועדים להדפסה.
 
 
 
 
דופלקס גב לבן
 
 
 
 
 

בריסטול אמריקאי

זהו הנייר היקר ביותר מבין הניירות הסדרתיים, נייר איכותי בעל גימור חלק נפוץ מאוד באריזות קוסמטיקה, גוון גב הנייר לבן מוחלק ולכן מאוד אקסקלוסיבי, נייר חזק מאוד.
 
 

כרומו

נייר המתאים להדפסה משני צדדיו, נפוץ מאוד בירחונים (כגון לאישה, אוטו רכב וכו'), חוברות פרסום וכו', בגלל מרכיביו נייר זה מדגיש את גווני ההדפסה באופן החי ביותר, רוב ההדפסות האיכותיות מבוצעות על נייר כרומו, נייר מאוד גמיש, נייר בעל עמידות נמוכה, קיים ב2 גימורים: מט ומבריק.
 
 

נייר ללא גלזורה

נייר בעל שכבת הבסיס ללא ציפוי הגלזורה, מנייר זה בד"כ מייצרים את לוחות הקרטון והח"צ.
 
 

פלוטינג

נייר זה מאוד נפוץ בייצר לוחות קרטון מורכב מדייסה של נייר ממוחזר בעל אחוז תאית נמוך, גוון הנייר אפרפר(לא ניתן לשלוט בגוון אפרפר זה).
 
 
 

קרפט

נייר זה מאוד נפוץ בייצור לוחות קרטון מורכב מדייסה של נייר ממוחזר בעל אחוז תאית גבוה, גוון הנייר חום (לא ניתן לשלוט בגוון חום זה).
 
 
 
 
קרפט
 
 
 
 
 

נטול עץ

נייר זה זהה בדיוק לדפי A4 הרגילים של המדפסת הביתית.
 
 

הדפסה

ככלל ההדפסות בארץ מבוצעות בשיטת הפרוצס משמעה הגוון הסופי של ההדפסה מתבצע ע"י ערבוב 4 צבעי היסוד שחור, אדום, כחול, וצהוב ע"ג הנייר. בכל מדפסת יש 4 תחנות דפוס (או יותר) שבכל תחנה צבע יסוד אחר והנייר עובר בכל התחנות ומקבל את הצבע ע"פ הגדרת פיזור הצבע שמופיע בגלופה. הגוון הסופי של ההדפסה מתקבל בתחנה האחרונה. קיימות מספר שיטות להדפסה והן:
 
 
 

פרוצס+לכה

הדפסה זו מעבירה את הדיו לנייר ע"י לוחות רשת, גלופה זו נמרחת בצבע ומעבירה את הדיו אל הנייר, הדפסה זו היא ההדפסה הנפוצה ביותר והאיכותית והמדויקת ביותר. הדפסה זו מיועדת בעיקר להדפסה ע"ג נייר, דופלקס וכו', הדפסה זו מיועדת להדפסה בכמויות מעל 100-150 יח'. דוגמא: ירחונים, אריזות וכו'. ע"מ להדפיס נדרש להכין לוחות הדפסה.
 
 
 
 
פרוצס+לכה
 
 
 
 
 
 

הדפסת שטח

בהדפסה זו מכניסים רק צבע אחד למכונה וניתן להגיע לגוונים של אותו הצבע.הדפסה זו בד"כ מיועדת ליצירת רקע או כיתוב בצבע אחד.
 
 
 
 
הדפסת שטח
 
 
 
 
 
 

אריזות בהדפסת צבע

בהדפסה זו מכניסים רק צבע אחד למכונה וניתן להגיע לגוונים של אותו הצבע.הדפסה זו בד"כ מיועדת ליצירת רקע או כיתוב בצבע אחד.
 
 
 
 
הדפסת צבע
 
 
 
 
 
 

אריזות בהדפסת פלקסו

הדפסה זו מעבירה את הדיו לנייר ע"י גלופה מגומי, גלופה זו נמרחת בצבע ומעבירה את הצבע לנייר, הדפסה זו מאוד נפוצה בהדפסה ישירות ע"ג לוחות קרטון ובהדפסה ע"ג נייר רציף. הדפסה זו מיועדת בעיקר לריצות גדולות (כמויות גדולות) הדפסה זו נחשבת פחות מדויקת ופחות איכותית, הדפסה זו מוגבלת בחומרי הגלם עליהן ניתן להדפיס, לדוגמא: הדפסת ארגזי קוקה קולה, מי עדן וכו'. ע"מ להדפיס נדרש להכין גלופות.
 
 
 
 
אריזות בהדפסת פלקסו
 
 
 
 
 
 

אריזות בהדפסת אופסט

מכונה בשפת העם הדפסת פרוצס.
הדפסה זו מעבירה את הדיו לנייר ע"י לוחות רשת, גלופה זו נמרחת בצבע ומעבירה את הדיו אל הנייר, הדפסה זו הי ההדפסה הנפוצה ביותר והאיכותית והמדויקת ביותר. הדפסה זו מיועדת בעיקר להדפסה ע"ג נייר, דופלקס וכו', הדפסה זו מיועדת להדפסה בכמויות מעל 100-150 יח'. דוגמא: ירחונים, אריזות וכו'. ע"מ להדפיס נדרש להכין לוחות הדפסה.
 
 
 
 
אריזות בהדפסת אופסט
 
 
 
 
 
 

אריזות בהדפסה דיגיטלית

הדפסה זו נועדה לתת פיתרון לכמויות קטנות או להפקות מיוחדות עד 100-150 יח', הדפסה דיגיטלית אינה דורשת לוחות דפוס או גלופות אלא העברה ישירות מהמחשב לנייר. בהדפסות הדיגיטליות יש ושי מסוים להגיע לגוון מדויק ולא ניתן להדפיס צבע מוחלט (פנטון). בארץ קיימות מספר קטן של מדפסות המסוגלות להדפיס ישירות על לוחות קרטון במידות גדולות אולם הדפסה זו יקרה מאוד. רוב ההדפסות הדיגיטליות בארץ מבוצעות ע"ג נייר רציף (נייר בגלילים). קיימות ספר שיטות בארץ והן מבוססות על סוג הדיו: סולוונטי ונוזלי, הדיו הסולוונטי עמיד יותר בתנאי מז"א ואילו הדיו הנוזלי אינו עמיד. הדיו הנוזלי מדויק ואיכותי יותר (ניתן להגיע לרזולוציה גבוהה) ואילו הדיו הסולוונטי מפוקסל ופחות איכותי.
 
 
 
 
אריזות בהדפסה דיגיטלית
 
 
 
 

הדפסת משי

הדפסה זו נועדה להעביר דיו למצעים מיוחדים כגון פלסטיק, PVC וכו'. הדיו נמרח ע"ג המצע, קיימת אמבטיה של צבע שתחתית האמבטיה היא רשת בצורה של הגרפיקה הנדרשת להדפסה, המצע נכנס מתחת לרשת ומגב מורח את הצבע ע"ג הרשת באופן זה צבע עובר למצע רק במקום בו הרשת מאפשרת זאת. הדפסה מאוד יקרה, מיועדת להדפסה על חומרים מיוחדים.
 
 

הצמדה

תהליך המאפשר הצמדת נייר (לרוב מודפס) למצע קרטון ע"י הדבקה.
 
.
 

שטנץ

תבנית לחיתוך ע"פ תרשים מדויק, בתבנית זו יכולים להיות את התבנית לא ניתן לשנות.
 

ריל

קו קיפול, מאפיין עיבוד קרטון בקווים ישרים חוצים עיבוד זה מאפיין בד"כ אריזות מסוג RSC.
 

סלוט - Slott

קו חיתוך חלקי, מאפיין עיבוד קרטון בקווים ישרים חוצים עיבוד זה מאפיין בד"כ אריזות מסוג RSC.
 

הדבקת קו – SL straight ling

הדבקת קו ישר המתאפשרת ע"י השטחת מבנה האריזה, הדבקה זו מתאפשרת במבנים המבוססים על שרוול, הדבקה פשוטה ומאוד נפוצה, קיימות מכונות אוטומטיות היודעות לבצע הדבקה זו. הדבקה שו אינה כוללת הדבקה עומדת.
 

הדבקה עומדת

הדבקה שדורשת הרכבת האריזה / העמדת האריזה בכדי לבצע את ההדבקה, הדבקה זו מורכבת ודורשת ביצוע ידני, מאפיינת מבנים שאינם מבוססים על שרוול ומבנים שלא ניתן להשטיח אותם כגון מנסרה.
 

העמדה

הרכבת האריזה והפיכתה מדו ממדית לתלת ממדית, רוב האריזות ביציאה מהמפעל מסופקות שטוחות והלקוח נדרש להרכיב אותן ולהפוך אותן ע"י קיפול, הדבקה וכו' למיכל תלת ממדי.
 
 

אירוז

אריזת המוצרים הנדרשים באריזה לדוגמא: ארגז 6 בקבוקי קוקה קולה דורש: העמדת האריזה, הכנסת הבקבוקים לאריזה וסגירת האריזה.
 

שרינק

אחת הדרכים לאריזה סופית, שריק הוא בעצם שקית פלסטיק שנחתכת ע"י מלחם לפי מידת האריזה וע"י חום מתכווצת נדבקת אל האריזה. בד"כ מבוצע בשלב האריזה.
 
 
 

RSC

לפה רגילה -Regular Slotted Container
קופסת קרטון, אריזה פשוטה, תעשייתית, המיועדת לאחסון/שינוע, האריזה בנויה משרוול מודבק או תפור בסיכות, אשר לו 4 כנפיים בחלקו העליון (פתח עליון) ו-4 כנפיים בחלקו התחתון (פתח תחתון) הכנפיים הארוכות נפגשות בדיוק באמצע.
 
 
 
 
קופסת קרטון
 
 
 
 

FOL

לפה מלאה - Full overlap container:אריזה פשוטה, תעשייתית, המיועדת לאחסון/שינוע, האריזה בנויה משרוול מודבק או תפור בסיכות, אשר לו 4 כנפיים בחלקו העליון (פתח עליון) ו-4 כנפיים בחלקו התחתון (פתח תחתון) הכנפיים הארוכות מגיעות מצד אחד של האריזה לצד השני נועד לחזק מאוד את התחתית.
 
 

תפירה בסיכות

אופייני לאריזת RSC, מקביל להדבקת SL אולם מתבצע בסיכות שדכן מיוחדות.בצד שמאל בתמונה ניתן לראות את הסיכות שמחברות את האריזה למבנה עומד
 
 
 
 
תפירה בסיכות
 
 
 
 
 

לאנצ' בוקס

gable top, Suitcase Boxמבנה של אריזת מזוודה בעל ידית קרטון הננעלת ע"י הדפנות הצרות, הידית בוטלא כלפי מעלה ומונעת הנחה במערום אריזה על אריזה
 
 
 
 
לאנצ' בוקס - אריזת מזוודה
 
 
 
 

תרופות

straight tuck
מבנה של אריזה (בדיוק כמו האריזות של התרופות) שרוול עם הדבקת SL אשר לו פתח עליון ופתח תחתון מלא, נועד לאריזות שהמימד המודגש הוא הגובה והאורך, באריזה זו יש הדבקת SL.
 
 

תע"ש

מזכיר אריזת פיצה – tuck top mailer with flapsאריזה מתקפלת שטוחה כדוגמת קופסת קרטון פיצה, נעילה ע"י 2 דפנות כפולות בצידי האריזה, נועד לאריזות שטוחות, המימדים המודגשים הם האורך והרוחב.
 
 
 
 
ייצור אריזות לתרופות
 
 
 
 
 
 

דימונה

tuck top mailer with bottom flapsאריזה מתקפלת אוד דומה לתע"ש עם קיפול קצת יותר קשה, נועד לאריזות שהמימד המודגש הוא האורך והגובה, ללא הדבקה.
 
 
 
 
אריזת קרטון
 
 
 
 

123

tuck top with snap bottomסוג של סגירת תחתית באריזת תרופות, שמה נובע סמדר הקיפול, 1= קיפול הנקבה, 2= מקפלים את 2 הצדדים, 3= מקפלים את הזכר שבעצם נועל את התחתית, , נועד לאריזות שהמימד המודגש הוא הגובה והאורך, באריזה זו יש הדבקת SL.
 
 

דיספליי - Display

אמצעי תצוגה, מציג, בד"כ סטנד שולחני קטן שנועד לעמוד על שולחן הקופאית ולגרום לקניה אימפולסיבית.
 
 
 
 
דיספלי - אריזות מיוחדות
 
 
 
 
 

מעטפה

 once piece folder -opeאריזה העוטפת את המוצר כך שהתחתית מלאה ומהתחתית יוצאים 4 קנפיים הנסגרים על ראש המוצר, ללא הדבקות, סוגרים את האריזה על המוצר ע"י אמצעי הדבקה כגון נייר דבק, נועד בעיקר לספרים.
 
 
 
 
ייצור מעטפות מיוחדות
 
 
 
 
 
 

שיפר

אריזה שהופכת לדיספליי/סטנד שולחני, המוצר נארז בתוך האריזה, וכאשר הוא מגיע לחנות המוכרן פותח את האריזה ובמספר קיפולים קטן ופשוט הופך את האריזה לדיספליי/סטנד שולחני. מבנה זה בד"כ מצמצם מאוד את אפשרויות העיצוב של הדיספליי/ סטנד שולחני.
 
 
 
 
שיפר
 
 
 
 
 
 

סטנד שולחני

אמצעי תצוגה, מציג, בד"כ סטנד שולחני קטן שנועד לעמוד על שולחן הקופאית ולגרום לקניה אימפולסיבית.
 
 
 
 
סטנד שולחני לקידום מכירות
 
 
 
 
 

הטבעת פוייל

השבחת נייר, הטבעה בחום של רדיד אלומיניום בצבעים שונים ע"ג האריזה לפי גלופה, קיימים מספר צבעים אפשריים הן ע"ב כסף והן ע"ב פלסטיק. הטבעה מבוצעת ע"י מכבש חום, לצורך ביצוע ההטבעה נדרשת גלופה מיוחדת. הפורמט הנפוץ להטבעה הוא חצי גיליון 500/700 מ"מ, מעט יצרנים מחזיקים פורמט גיליון 1000/700 מ"מ.
 
 
 
 
הטבעת פוייל
 
 
 
 
 

הבלטה

השבחת נייר, הבלטת אלמנט מסוים באריזה ע"י הבלטה או השקעה לפי גלופה, לצורך ביצוע ההבלטה/השקעה נדרשות 2 גלופות זכר ונקבה. הפורמט הנפוץ להבלטה הוא חצי גיליון 500/700 מ"מ, מעט יצרנים מחזיקים פורמט גיליון 1000/700 מ"מ.
 
 
 
 
הבלטה על אריזת קרטון
 
 
 
 

אייריס

דוגמת הדפסה דיגיטלית, נועד לשלב בדיקת התאמת הקובץ הגרפי לדרישות הלקוח לנושא גוונים וצבע. האייריס הוא בעצם הדפסה דיגיטלית של חלק גרפי מוביל באריזה ע"מ לקבל התרשמות של גוונים, האייריס אינו דוגמת צבע אחד לאחד אלא כיוון, מתאם יחסיות בין גוונים, באייריס נוכל לראות האם הגוונים הם בפרופורציה לנדרש או לא, על האייריס נדרש לסמן מה המוטיב הקובע בהדפסה. אין להתייחס לאייריס כדוגמת הדפסה 1:1.
 

העתק שמש

שמות נוספים: תדפיסים, HPדוגמת הדפסה דיגיטלית, נועד לשלב בדיקת התאמת הקובץ הגרפי לדרישת הלקוח לנושא מיקומים והגהה. זוהי הדפסה בגודל 1:1 אולם הרזולוציה נמוכה מאוד. הדפסה דיגיטלית זו אינה מהווה אינדיקציה לגוונים כלל אולם מהווה אינדיקציה מוחלטת לאיך תראה ההדפסה.
 

5U

אולטרא 5 פורמט הדפסת אופסט, פורמט מיוחד ולא כ"כ נפוץ, מוגדר כהדפסה מיוחדת, מידת הנייר המקסימלית בהדפסה זו הוא 1250/900 מ"מ, בארץ קיימים כ3 בתי דפוס עם פורמט הדפסה זה.
 

U6

אולטרא 6 פורמט הדפסת אופסט, פורמט מיוחד ולא כ"כ נפוץ, מוגדר כהדפסה מיוחדת, מידת הנייר המקסימלית בהדפסה זו הוא 1400/1000 מ"מ, בארץ קיימים כ5 בתי דפוס עם פורמט הדפסה זה.
 
 

לכה

ביצוע השבחת נייר מאוד נפוץ בהדפסת אופסט, ניתן לביצוע על נייר בלבד לא ניתן לביצוע על קרטון גלי או נייר בעל שטח פנים ללא גלזורה או לא ישר. קיימות מספר סוגים שונים של לכה והם לכה ורניש – נפוצה, לכה מים פחות נפוצה. יוצרת שכוות הגנה על ההדפסה ונותנת ברק עדין. זוהי שכבת ההגנה הנפוצה והזולה ביותר. מומלץ מאוד לבצע ציפוי כל שהוא על ההדפסה, סביר להניח ללא לכה הצבע ירד בקלות ע"י מגע.
 
 
 
 
ציפוי לכה
 
 
 
 
 
 

אריזות בציפוי למינציה

השבחת נייר, שכבת ניילון פוליטילן דקה מאוד המודבקת לנייר לאחר ההדפסה קיימת ב2 פורמטים מברי ומט, מחזקת את הנייר ומגמישה אותו. למינציה מבריקה יוצרת החזר אור חזק ולמינציה מבריה מבטלת את החזר האור ומקהה את גווני ההדפסה.
 
 
 
 
אריזות בציפוי למינציה
 
 
 
 

לכה UV

השבחת נייר, לכה בעלת גוון מבריק מאוד מבין שכבות ההגנה ע"ב נוזל זוהי השכבה המבריקה ביותר, הקרובה ביותר ללמינצה מבריקה, אולם למינציה מבריקה נראית הרבה יותר טוב, יתרונה הוא שבבתי דפוס מסויימים ניתן לבצע אותה כחלק מהדפסת האופסט ובעלות נמוכה מלמינציה. חסרנה – לכה UV קשה מאוד להדבקה.
 
 

לכה UV סלקטיבי

השבחת נייר, הדפסת לכה UV ע"ג הנייר בצורה מסויימת ע"מ להדגיש פרט בהדפסה, הנפוץ הוא להדפיס לכה UV ע"ג למינציה מט ואז נוצר משחק עם השתקפות האור. לכה UV סלקטיבי דורשת לוח הדפסה חסרונה הוא שזה תהליך נפרד ועלותו יקרה.
 
 
 
 
קופסת קרטון, לכה UV סלקטיבי
 
 
 
 

מבחן נפילה

מבחן הנפילה מבוצע ע" הפלת האריזה (עם המוצר בפנים) מגובה 100 ס"מ על הרצפה. מבחן זה נועד לבדוק האם האריזה מגנה על המוצר לבל ישבר. מבחן זה רלוונטי באריזות הגנה או שינוע. מומלץ מאוד לבצע בדיקה זו כאשר המוצר נשלח בדואר, ע"י שליחים או כאשר נדרש לבצע פעולה לוגיסטית עם המוצר לאחר אריזתו. המשמעות היא עיגון המוצר ע"י הגנות, הרחקתו מהדפנות ותמיכתו. מבחן זה בודק שלמות חיצונית של מוצר, באריזת מוצרי אלקטרוניקה נדרש לבצע שכבת בלימה (כיוון שסביר להניח שלמרות שהמוצר נראה שלם חיצונית הנפילה גרמה לניתוק מעגל אלקטרוני כזה או אחר ולכן נדרשת שכבת בלימה שתספוג את המאמצים ותבלום את הנפילה.
 

ביג

קו קיפול באריזות המבוצעות ע"י שטנץ/תבנית. לקו הקיפול יש 2 צדדים צד החזית: בולט, בד"כ על ההדפסה, עבה כ0.4 ס"מ צד הגב: שקוע בד"כ על גב הקרטון בד"כ דק מאוד 1 מ"מ. יש לקפל את הביג כך זהקו הדק כלפי פנים והקו העבה והבולט כלפי חוץ.
 
 

פרפרציה

פס קריעה/טלישה. סכין מקווקו במידות שונות המאפשר לחתוך את הקרטון בצורה מסויימת לדוגמא פס הטלישה באריזות קורנפלקס.
 

דבק חם

אמצעי להדבקת אריזות מהיר. יתרונו מודגש כאשר נדרשת הדבקה מהירה, הדבקה עומדת הדבקת מותך אל הקרטון וכעבור מספר שניות מתקרר, חסרונו - מבוצע ידנית, ונפתח בחום (במידה והמוצרים עומדים בשמש). קרטוןקיימים מספר סוגי קרטון שונים והם:לוח קרטון גלי, לוח קרטון דחוס וגיליון דופלקס.
 
 

לוח קרטון גלי:

מורכב ממספר שכבות של נייר חלקן מישוריות (=מצע) וחלקן גליות (=גל) מותנה בסוג הקרטון בקרטון חד גלי 3 שכבות 2 מישוריות ואחת גלית ובקרטון דו גלי 5 מישוריות ו2 גליות, השכבות מודבקות בדבק טבעי כגון – קורנפלור וכו' כך שמשני צידי הגל מודבקות 2 השכבות המישוריות סוגי הקרטון החד גלי נבדלים ב2 פרמטרים והם גובה השכבה הגלית (יסומן באותיות C,B,E,F) וסוג הנייר ממנו עשויות השכבות השונות.
 

לוח קרטון דחוס

קרטון דחוס או בשמו השני קרטון ביצוע דומה בתכונותיו ללוח עץ (דיקט), הקרטון מורכב מדייסה של פרורי קרטון דחוסים לעוביים שונים, הקרטון משמש כבסיס לציפוי / הצמדה של נייר איכותי (כגון כריכה קשה של ספרים) הקרטון אינו גמיש כלל ונוטה להישבר בכיפוף.קרטון דחוס:
 

גיליון דופלקס: 

נייר ע"פ סוגיו השונים.
 

PVC

חומר פלסטי שקוף. קיים במגוון עוביים שונים.משמש בעיקר לביצוע אריזות שקופות או הדבקת חלון באריזה מקרטון.
 

פוליפרופילן

חומר פלסטי שקוף למחצה.קיימת גרסה מיוחדת המיועדת להדפסת אופסט, קיים בעוביים שונים, צבעים שונים ורמות שקיפות שונות.חומר גלם גמיש יותר מה-PVC.
 

קופסת קרטון

קופסת קרטון, משמשת בעיקר למשלוחים, אריזה ואחסון.

 
 
 
 
 
צור קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
דברו איתנו
 
 
 
03-5503446