שאלות ותשובות

 

מה זה קרטון ואיזה סוגי קרטון יש?

 
קרטון הוא בעצם מוצר המורכב מעיסת עץ במינונים שונים של תאית, על סוגיו וציפוייו השונים.

 עולם הקרטון מחולק לכמה קטגוריות והן:

 א. קרטון דופלקס: זהו בעצם נייר המיועד להדפסה והצמדה ללוח קרטון מסוגים שונים ובציפויים שונים.
 ב. קרטון גלי: קרטון בעל מספר שכבות חלקן מישוריות וחלקן גליות.
 ג. קרטון דחוס: המקבילה הקרטונית ללוח עץ.
 

אתם גם מעצבים את אריזות?

 
בהחלט. יש לנו סטודיו לעיצוב. בשנת 2005 זכינו מקום ראשון בתחרות כוכב ישראל בקטגוריית עיצוב. חלק מן העבודות ניתן לצפייה באתר.
 

יש לי רעיון גולמי, אבל אני לא מכיר את התחום ולא יודע מה לעשות איתו, אתם יכולים לפתח איתי מוצר כבר משלב הרעיון?

 
בהחלט! זו ההתמחות שלנו, אנחנו יודעים לקחת גם את הלקוח הכי לא מנוסה והכי לא מגובש ולנתח יחד איתו, את הצרכים, המטרות, השאיפות והמשמעויות ולבנות יחד עמו את הפיתרון הטוב ביותר.
 

אתם מפתחים מוצרים חדשים?

 
בהחלט. אנחנו מתמחים בפיתוח מוצרים חדשים. מחלקות העיצוב והתכנון שלנו עתירות ניסיון. מחלקות אלו עובדות באופן ישיר עם מחלקות R;D (פיתוח) של חברות שונות בקטגוריות שונות: חברות הייטק, מזון, אלקטרוניקה, ביוטכנולוגיה ועוד.
 

יש כמות מינימום להזמנה?

 
אין כמות מינימום להזמנה. אנחנו מתמחים בכמויות קטנות ובינוניות (מיחידה אחת ועד 20.000 יחידות).
 

כמות קטנה, יותר זול או יותר יקר?

 
בעיקרון אנחנו לא מוכרים מוצרי מדף אלא פתרונות מותאמים אישית (Tailor made). חלק מהותי בהתאמה ללקוח היא סוגיית התקציב והצורך, מול הכמות. לשאלתך, כמות ההזמנה המינימאלית תלויה בפרמטר החשוב שהוא עלות ה-setup (הפחת). ככל שההזמנה קטנה יותר כך הפחת מתחלק על פחות יחידות והעלות גבוהה יותר. לכן המחיר לכמויות קטנות יקר יותר, או במילים אחרות: על 50 יח' תשלם אותו סכום כמו על 100 יח'.
 

אתם מחזיקים במלאי? ניתן לרכוש מוצרים מן המדף?

 
ברוב המקרים אנחנו לא מחזיקים אריזות מדף. אבל אנחנו מחזיקים במגוון רחב של שטנצים (תבניות/מבלט של פרויקטים שביצענו בעבר). במקרים בהם לא נדרשת ספציפיקציה גבוהה וניתן להסתפק בהתאמה חלקית ולא מלאה, תמיד נוכל למצוא עבורך תבנית קיימת מן המדף, שתענה בצורה מיטבית על צרכיך ותיתן לך את הפיתרון הטוב ביותר.
 

אתם חברה מנוסה?

 
אנחנו עומדים מאחורי כל המוצרים שלנו ומספקים אחריות לכל הפתרונות המוצעים על ידינו. אנחנו יודעים לתת מענה לאורך כל מסלול החיים של המוצר: משלב הפיתוח, דרך הייצור, האריזה השינוע וההקמה; ועד לרגע החשוב ביותר: "מבחן השימוש", רגע המפגש של הצרכן עם המוצר. במסגרת תפיסת השירות שלנו והמחויבות ללקוח, אנחנו מקפידים להעניק ייעוץ מקצועי חינם, גם לגבי שלבים בפרויקט, שלא מתבצעים אצלנו.
 

אני תמיד מתבלבלת. יש דרך אחת מוסכמת לתיאור מידותיה של אריזה?

 
נהוג לתאר את מידות האריזה באופן הבא: גובה X רוחב X אורך, (אורך ייכתב בצד שמאל הגובה בצד ימין). הגובה הוא המרחק בין הפתחים או המרחק בין הפתח לתחתית. האורך הוא הממד הארוך מבן 2 הממדים הנותרים. והרוחב הוא מה שנשאר. כיוון ששפה משוטפת מאוד חשובה בנושאים טכניים כגון זה יצאנו כלי עזר להסבר והמחשה, אנא גשי ללשונית כלי עזר בסרגל העליון ושם לסעיף סוגי מבנים.
 

אתם משתמשים בחומרים אחרים מלבד קרטון גלי?

 
בהחלט. אנחנו מייצרים מוצרים מפוליפרופילן, קרטון, נייר, מתכת וכו'. מטבע הדברים קרטון נפוץ יותר, זול יותר ולכן הוא מתאים ומשמש בפרויקטים רבים יותר ובקטגוריות מוצרים שונות ומגוונות. אבל, במקרים בהם קרטון לסוגיו השונים, אינו מתאים לעבודה, אנחנו מבצעים במגוון רחב של חומרים אחרים, ומכאן שיש לנו ניסיון עשיר בעבודה, עם חומרים אחרים שאינם קרטון.
 

מהו זמן ההפקה המינימאלי?

 
הפתרון השלם מורכב מכמה פרמטרים מהותיים, אחד מהם הוא זמן ההפקה או זמן האספקה. לשאלתך לגבי זמן המינימום, התשובה היא שאנחנו יודעים להרים פרויקטים מורכבים בזמן קצר ביותר, ויש לנו קבלות! מאחורינו פרויקטים מורכבים רבים בהם מימד הזמן היה קריטי. אבל, חשוב שתדע שעוד לא נולד הלקוח שלא רצה "הכי מהר שאפשר" וחשוב עוד יותר שתדע, שלפעמים "החיפזון מן השטן" וקיימים פרמטרים חשובים נוספים לזמן האספקה ולעיתים הפתרון הטוב ביותר הוא לא בהכרח הפתרון המהיר ביותר.
 

אתם עוסקים גם בעיצוב גרפיקה ?

 
לא, מאחר ואנחנו דוגלים בשיטת ההתמחות. אבל בשעת הצורך אנחנו שמחים להפנות את לקוחותינו אל גרפיקאים מקצועיים, עמם אנו נמצאים בקשרי עבודה טובים .
 

במה אתם לא טובים? באילו שאלות לא לפנות אליכם?

 
אנחנו דוגלים בשיטת ההתמחות, וככאלה אנו נמצאים בקשרי עבודה עם מספר מומחים בתחומים המשלימים אותנו, ואין לנו שום בעיה להפנות את לקוחותינו אל אותם מומחים ללא עמלה וללא תיווך. חלק מהמקצועיות הנדרשת היא לדעת מה הגוף המקצועי המתאים ביותר עבורך, ולנו יש את הידע הזה.
  
אנחנו יודעים ומבינים שמקצועיות לא מתבטאת בדיבור אלא בעיקר במעשים. ולכן היו סמוכים ובטוחים שאנחנו לא רואים איום במסירת לקוח לגורם מקצועי מתאים, להפך אנחנו רואים בכך מהלך יוצר אמון.
  
אני מאמין שאם תתייחסו אלי לאיש מקצוע ותשאלו אותי שאלות ותאמינו שבמידה ואני לא הפתרון הטוב ביותר עבורכם אפנה אתכם לגורם המקצועי המתאים אתם תמשיכו לבוא ולשאול אותי. כך אתם תרוויחו וגם אני ארוויח. אתם תרוויחו כיוון שתמיד תוכלו להשתמש בידע ובמקצועיות שלי. אני ארוויח כיוון שתמיד אשמע מכם את המידע ואוכל לבחור מתי אני יכול להביא את כל היתרונות והחוזקות שלי לידי ביטוי.
 

מה תנאי התשלום הנהוגים אצלכם?

 
אנחנו עובדים עם כרטיס אשראי. יש באפשרותנו לחייב בכרטיס אשראי ב2 אופנים והם: 1. תשלומים - ע"פ מה שייסגר בעת הצעת המחיר. 2. אשראי - יש באפשרותנו לחייב את כרטיס האשראי בתנאי שוטף, זאת אומרת, שהחיוב ירד לך מהחשבון בשוטף 30/60/90. ללקוחות קבועים נקבע הסדר אשראי שונה המבוסס על הכרות דרכי התשלום, הסדר זה נקבע לאחר למידת הלקוח במספר תשלומים עוקבים.
 

אני זקוק ל-50 יחידות קופסה במידות 30/25/10

 
שלום לך,
מה המבנה המבוקש? ולמה הקופסא מיועדת?האם לשינוע? האם להצגה על מדף בחנות?במידה ומדובר באריזת שינוע כזאת שסוגרים מלמטה ולמעלה בנייר דבק (ראה אתר שלנו RSC) אתה יכול לפנות לרוב יצרני האריזות RSC לדוגמא חברת ארגל או אסגל וכו'.

אריזות אלו מיוצרות בייצור קווי אריזות אלו נחשבות אריזות ההגנה הבסיסיות ביותר.אפשרות נוספת עומדת לרשותך קיימים מספר עסקים בארץ שמוכרים אריזות מוכנות מכל מני סוגים ע"ב מלאי קיים.

לדוגמא חברת אריז, חברת דיסי פאק, אריזות יפו תל אביב וכו'.יש באפשרותך להיכנס לאתרים שלהם ולהסתכל על הקטלוג שלהם ולרכוש אריזות מין המוכן.הייחוד שלנו הוא בהתאמה ללקוח אנו לא מחזיקים מלאים ולא אריזות מוכנות. דרך העבודה איתנו היא תכנון מדויק לפי הצורך שלך.
 

אני צריכה חמש מאות יחידות של קרטון שאפשר לכרוך עליו חוט לעפיפון. יש לי דוגמא לפיה אפשר לעבוד.

 
שלום לך, כעיקרון לקרטון אין חוזק נקודתי אלא חוזק שטחי ולכן אני צריך לראות את הדוגמא, לבחון אותה ולבדוק את המאמצים שהעפיפון צריך לעבור כדי להתאים את חומר הגלם המתאים לצורך שלך.
 

שלום, אני מציירת מנדלות מבקשת להפוך אותן לקלפים, ולוח שנה.

 
שלום לך, מאוד חשוב מה חומר הגלם ממנו את רוצה לעשות את הקלפים. אם אלו קלפים רגילים העשויים מנייר כגון כרומו וכו' כדאי לך לדבר עם בתי דפוס המתמחים בנושא. ככל שתגיעי למקור כך תהליך ההפקה והייצור יהיה יותר תכליתי. כך תקבלי את כל האופציות העומדות לרשותך.במידה ומדובר על קלפים מקרטון דחוס אני ממליץ לדבר איתנו כיוון שבקלפים מהסוג הזה יש תהליך עיבוד לחומר הגלם. תהליך זה מסבך מעט את הייצור ולכן כדאי להגיע למומחים בעיבוד זה = אנחנו.
 

• שלום, אני מציירת מנדלות מבקשת להפוך אותן לקלפים, ולוח שנה. האם אתם מדפיסים קלפים ולוחות שנה?

 
בעבודות מסוג זה מאוד משנה מה סוג חומר הגלם ממנו את מעוניינת לעשות את הלוח שנה או הקלפים.לרוב קלפים מבוצעים מנייר (כרומו או כרומו עם שכבת נייר כסף בתוכו) ולוחות שנה מבוצעים מנייר עם ספירלה או משהו דומה. עדיף שתפני עבודה מסוג זה לבית דפוס שזו ההתמחות שלו. כך סביר שתחסכי עלויות תיווך מיותרות.אנא הביני ככול שתגיעי למקור = מי שממש עושה את העבודה, מי שממקם את הגרפיקה, מי שידפיס וכו' כך עלויות העבודה יהיו נמוכות יותר. כך ההפקה והייצור יהיו יעילים יותר כך תקבלי את מגוון האופציות העומדות לרשותך.
 

רצינו לדעת האם כל הניירות וקרטונים הם ממוחזרים, ידידותיים לסביבה ואם לא כולם... איזה מהן

 
בד"כ כל חומרי הגלם מנייר וקרטון הם ממוחזרים למעט כאשר יש דרישה ספציפית מהלקוח לחומר גלם שהוא לא ממוחזר.נייר וקרטון מיוצרים מתאית, חומרי גלם מסוימים המיועדים לשימושים מיוחדים דורשים אחוז תאית גבוה (70%) כדי להיות עמידים בלחות/רטיבות ועוד. חומרים אלו נדרשים באופן ספציפי השימוש בהם אינו עולה על 10% מהשימוש הנפוץ.
 

שלום אני סטודנטית לאומנות ואני צריכה להגיש עבודה הקשורה לקרטון. אולי תוכלו לומר לי מהו החומר המצפה את קרטוני החלב ובאיזה דבק משתמשים לתחתית?

 
קרטון בו ארוז החלב הוא בריסטול אמריקאי עם ציפוי אימפרגנציה.היום יש היצרן הגדול בארץ שעובד עם החו"ג הזה הוא דוקארט בצפון.
 

שלום אני סטודנטית לעיצוב מוצר ואני צריכה להכין את פרויקט הגמר האם אתם יכולים לעזור לי בחוו"ד מקצועי ובחיתוך הדגמים?

 
שלום לך.אנחנו נוהגים לעזור לסטודנטים הן בייעוץ והן בחומרי גלם אולם דעי לך שכדי לחתוך דגמים בצורה דיגיטלי ממוחשבת נדרש שרטוט נכון. היום כל יצרן מבלטים מחזיק ברשותו מכונת פלוטר לחיתוך דגמים אולם חיתוך זה יעלה לך 350.00 ש"ח ומעלה לדגם בעיקר כי השרטוט חיתוך שלך ידרוש ליטוש.אני מציע לך לקחת חומרי גלם ולחתוך את הגדמים באופן ידני זה יעזור לך מאוד ויחסוך לך כסף רב.
 

האם אתם מייצרים במות מנייר דחוס (pulpa) ? גם מידע בנושא יעזור לי מאוד!

 
אנחנו לא מייצרים מוצרים מפופלא (עיסת נייר) למיטב הבנתי יש ספק באיזור נתניה שעוסק בנושא. אינני מכיר את שמו.
 
 
 
 
 
צור קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
דברו איתנו
 
 
 
03-5503446